| Grease Fitting Included | No |
| End 2 Thread Direction | Counterclockwise (Left) |
| Ball Joint Included | Yes |
| End 1 Gender | Male |
| End 2 Gender | Female |
| Contenidos del paquete | 1 extremo del terminal de la dirección |
| Housing Material | Steel |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| End 2 Thread Diameter | 14 |
| Bolts Included | No |
| Diámetro la rosca de extremo 2 | 14 mm |
| Package Contents | 1 Tie Rod End |
| Diámetro la rosca de extremo 1 | 10mm |
| End 2 Thread Pitch | 2 |
| End 1 Thread Pitch | 1.25 |
| Height | 72.28 |
| Head Type | Smooth |
| Finish | Powder Coated |
| Width | 39.49 |
| Tube Diameter | 22 |
| Pre Greased | Yes |
| End 1 Thread Diameter | 10 |
| Bearing Material | Polymer |
| End 2 Attachment Type | Threaded |
| Color | Black |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Stud Type | Taper |
| Material | Steel |
| Grade | Regular |
| Paso de rosca | 2 mm |
| Cone Outside Diameter | 12.6 |
| Adjustable | Yes |
| Type | Bent |
| Length | 110 |
| End 1 Thread Direction | Clockwise (Right) |
| Thread Pitch | 1.25 mm |
| Dust Boot | Yes |
| Espacio de la rosca del extremo 2 | 2mm |
| Espacio de la rosca del extremo 1 | 1.25 mm |
| Outside Diameter | 22 mm |
| End 1 Attachment Type | Threaded |
| Grade Type | Standard |
| Diámetro de la rosca de la terminal de la dirección | 14 mm |
| Tie Rod End Thread Diameter | 14 mm |
| Part Terminology | Steering Tie Rod End |