| Ball Joint Included | Yes |
| Adjusting Sleeve Included | No |
| Housing Material | Steel |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| End 2 Thread Diameter | 12 |
| Bolts Included | No |
| Washer Included | No |
| Center Mount Hole Quantity | 1 |
| Cantidad de orificios de montaje central | 1 ensamble de manguera del calentador |
| End 2 Thread Pitch | 1.25 |
| Cantidad de birlos de montaje central | 1 ensamble de manguera del calentador |
| Head Type | Smooth |
| Tube Diameter | 20 |
| Pre Greased | Yes |
| End 2 Type | Threaded |
| Roscas por pulgada del extremo 2 | 2mm |
| Color | Black |
| Stud Type | Threaded |
| Grade | Regular |
| Paso de rosca | 1.25 mm |
| Cone Outside Diameter | 12.8 |
| Adjustable | Yes |
| Weight | 0.8 lb |
| Stud Length | 19 |
| End 1 Thread Direction | Counterclockwise (Left) |
| Boot Color | Black |
| Outside Diameter | 41.15 mm |
| Locking Nut Included | Yes |
| End 1 Attachment Type | Threaded |
| Tie Rod End Thread Diameter | 12 mm |
| Grease Fitting Included | No |
| End 2 Thread Direction | Clockwise (Right) |
| End 1 Gender | Female |
| End 2 Gender | Male |
| Contenidos del paquete | 1 chaveta |
| Center Mount Stud Quantity | 1 |
| Diámetro la rosca de extremo 2 | 12 mm |
| Package Contents | 1 Cotter Pin |
| Diámetro la rosca de extremo 1 | 12 mm |
| Greasable | No |
| Castle Nut Included | Yes |
| End 1 Thread Pitch | 1.25 |
| Height | 66.57 |
| Width | 41.15 |
| Finish | E-Coated |
| End 2 Threads Per Inch | 2 mm |
| End 1 Thread Diameter | 12 |
| Bearing Material | Polymer |
| End 2 Attachment Type | Threaded |
| Cotter Pin Included | Yes |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Material | Steel |
| Type | Straight |
| Length | 100 |
| Thread Pitch | 1.25 mm |
| Dust Boot | Yes |
| Espacio de la rosca del extremo 2 | 1.25 mm |
| Espacio de la rosca del extremo 1 | 1.25 mm |
| Grade Type | Standard |
| Diámetro de la rosca de la terminal de la dirección | 12 mm |
| Part Terminology | Steering Tie Rod End |