| Mount Plate Material | Steel |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
| Bolt Thread Diameter | 10 |
| Contenidos del paquete | 4 tuercas |
| Maximum Base Diameter | 132 |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Mounting Hole Quantity | 1 |
| Threaded Stud Quantity | 4 |
| Bolts Included | Yes |
| Diámetro exterior superior | 49 mm |
| Shock Stud Diameter | 20 |
| Top Outside Diameter | 49 mm |
| Threaded Stud Length | 46 |
| Diámetro de rosca del perno | 10mm |
| Mounting Hole Diameter | 20 |
| Nuts Included | Yes |
| Washers Included | Yes |
| Package Contents | 4 Nuts |
| Mounting Brackets Included | Yes |
| Diámetro del espárrago roscado | 10mm |
| Bolt Thread Length | 10 |
| Threaded Stud Diameter | 10 mm |
| Bolt Length | 46 |
| Part Terminology | Suspension Shock Absorber Mounting Kit |