| Grease Fitting Included | Yes |
| Bushing Inside Diameter | 0.375 |
| Bushing Color | Red |
| Tamaño de fijación del extremo 1 | 1 In. |
| Contenidos del paquete | 1 manga |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Front Or Rear Suspension | Rear |
| Bolts Included | No |
| Spacer Included | No |
| Bushing Outside Diameter | 1.20 |
| Material de la varilla | Acero, goma |
| Washers Included | No |
| Package Contents | 1 Sleeve |
| Grease Fittings Included | Yes |
| End 1 Type | Male Threaded |
| Greasable | Yes |
| Finish | Coated |
| Sleeve Included | No |
| Pre Greased | No |
| End 2 Type | Hex Head |
| Bearing Material | Metal |
| Sleeve Length | 4 |
| Bushing Material | Rubber |
| Tipo de extremo 1 | Rosca macho |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Material | Steel |
| Bearings Included | Yes |
| Paso de rosca | 1,5mm |
| Adjustable | No |
| End 2 Attachment Size | 1 In |
| Weight | 0.59 lb |
| Length | 8.7 |
| Threaded End | Yes |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| End 1 Attachment Size | 1 in |
| Dust Boot | Yes |
| Link Material | Rubber |
| Tamaño de fijación del extremo 2 | 1 In. |
| Bushings Included | No |
| Grade Type | Standard Replacement |
| Suspensión delantera o trasera | Trasero |
| Part Terminology | Suspension Stabilizer Bar Link Kit |