| Grease Fitting Included | No |
| Contenidos del paquete | 1 kit de varilla de la barra estabilizadora |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Front Or Rear Suspension | Rear |
| Bolts Included | No |
| Spacer Included | No |
| Material de la varilla | Acero |
| Washers Included | No |
| Package Contents | 2 Nuts |
| Grease Fittings Included | No |
| Greasable | No |
| Sleeve Included | No |
| Finish | Painted |
| Pre Greased | Yes |
| End 2 Type | Threaded |
| Bearing Material | Polymer |
| Bushing Material | Steel |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Stud Type | Threaded |
| Material | Steel |
| Bearings Included | Yes |
| Paso de rosca | 1.25 mm |
| Adjustable | No |
| Weight | 0.99 lb |
| Length | 370 |
| Thread Pitch | 1.25 mm |
| Threaded End | No |
| Link Material | Steel |
| Grade Type | Standard Replacement |
| Suspensión delantera o trasera | Trasero |
| Part Terminology | Suspension Stabilizer Bar Link Kit |