| Grease Fitting Included | No |
| Bushing Inside Diameter | 10.3 |
| Bushing Color | Black |
| Tamaño de fijación del extremo 1 | 10,3 mm |
| Contenidos del paquete | 1 kit de varilla de la barra estabilizadora |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Front Or Rear Suspension | Rear |
| Bolts Included | No |
| End 2 Thread Diameter | 10 mm |
| Spacer Included | No |
| Bushing Outside Diameter | 40 |
| Material de la varilla | Acero |
| Washers Included | No |
| Diámetro la rosca de extremo 2 | 10mm |
| Package Contents | 1 Nut |
| Grease Fittings Included | No |
| End 1 Type | Bushing |
| Greasable | No |
| Castle Nut Included | No |
| Wall Thickness | 15.13 |
| Sleeve Included | No |
| Finish | Painted |
| Pre Greased | Yes |
| End 2 Type | Threaded |
| Bearing Material | Polymer |
| Bushing Material | Steel |
| Cotter Pin Included | No |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Stud Type | Threaded |
| Material | Steel |
| Bearings Included | Yes |
| Paso de rosca | 1.25 mm |
| End 2 Attachment Size | 10 mm |
| Adjustable | No |
| Weight | 0.83 lb |
| Length | 250 |
| End 1 Attachment Size | 10.3 mm |
| Thread Pitch | 1.25 mm |
| Threaded End | No |
| Dust Boot | Yes |
| Link Material | Steel |
| Tamaño de fijación del extremo 2 | 10mm |
| Bushings Included | Yes |
| Grade Type | Standard Replacement |
| Suspensión delantera o trasera | Trasero |
| Part Terminology | Suspension Stabilizer Bar Link Kit |