| Diámetro del nudo (in) | 15,825 mm |
| Thread Diameter | 14 |
| Head Diameter | 28.45 mm |
| Longitud del reborde (in) | 26,795 mm |
| Contenidos del paquete | 10 espárragos |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| SAE or Metric | Metric |
| Estilo | Espárrago dentado |
| Nariz de inicio rápido | No |
| Package Contents | 10 Studs |
| Thread Length (In) | 37.59 mm |
| Knurl Diameter (In) | 15.825 mm |
| Splined Bore Diameter | 15.825 |
| Style | Serrated Stud |
| Quick-Start Nose | No |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Thread Size | M14-1.50 |
| Paso de rosca | 1,5mm |
| Thread Direction | Clockwise (Right) |
| Length | 37.59 mm |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| Shoulder Length (In) | 26.795 mm |
| Longitud de la rosca (in) | 37,59mm |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm www.P65Warnings.ca.gov |
| Shoulder Diameter | 15.319 |
| Diámetro de la rosca | M14 |
| Under Head Length | 2.992 in |
| Part Terminology | Wheel Lug Stud |