| Diámetro del nudo (in) | 12,575mm |
| Thread Diameter | 12 |
| Head Diameter | 17.02 mm |
| Longitud del reborde (in) | 0.453 In. |
| Contenidos del paquete | 10 espárragos |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| SAE or Metric | Metric |
| Estilo | Espárrago dentado |
| Nariz de inicio rápido | No |
| Package Contents | 10 Studs |
| Thread Length (In) | 26.181 mm |
| Knurl Diameter (In) | 12.575 mm |
| Splined Bore Diameter | 12.575 |
| Style | Serrated Stud |
| Quick-Start Nose | No |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Thread Size | M12-1.50 |
| Paso de rosca | 1,5mm |
| Thread Direction | Clockwise (Right) |
| Length | 26.181 mm |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| Shoulder Length (In) | 0.453 in |
| Longitud de la rosca (in) | 26,181mm |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm www.P65Warnings.ca.gov |
| Diámetro de la rosca | M12 |
| Under Head Length | 39.575 mm |
| Part Terminology | Wheel Lug Stud |